Czy szkolenie na prawo jazdy musi odbywać się w języku polskim?
- Szczegóły
Szkolenie na prawo jazdy składa się z części teoretycznej i praktycznej. W trakcie szkolenie osoba ucząca się prowadzenia pojazdu zdobywa cenne umiejętności, które umożliwią bezpieczne poruszanie się po drodze. Czy szkolenie na prawo jazdy musi się odbywać w języku polskim? Czy możliwe jest szkolenie w obcym języku? Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym odpowiadamy na te pytania.
Jakie są wymagania dotyczące szkolenia na prawo jazdy dla obcokrajowców?
Szkolenie na prawo jazdy w Polsce można zdawać w języku angielskim. Ważne jest jednak, aby spełnić pewne warunki. Obcokrajowiec, który chce uzyskać prawo jazdy w Polsce, musi mieszkać w Polsce dłużej niż 185 dni i potwierdzić zgodę na pobyt w Polsce. Dodatkowo kandydat na kierowcę powinien mieć powyżej 17 lat, a dodatkowo powinien posiadać orzeczenie lekarskie dla kierowców. Kolejnym wymogiem jest zarejestrowanie swojego profilu kandydata na kierowcę. W tym celu należy udać się do Ośrodka Szkolenia Kierowców i wypełnić odpowiednie dokumenty. Po ukończeniu rejestracji profilu kandydata można zgłosić się do biura i umówić na zajęcia teoretyczne.
Jak wygląda szkolenie na prawo jazdy?
Szkolenie na prawo jazdy dla obcokrajowców, czyli driving course składa się z części teoretycznej i praktycznej. W trakcie części teoretycznej kandydat uczy się przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drodze. Po ukończeniu szkolenia podchodzi do egzaminu teoretycznego, który składa się z 32 pytań. Kolejny etap to część praktyczna, w trakcie której kandydat uczy się bezpiecznego prowadzenia i obsługi pojazdu. Po ukończeniu części praktycznej należy zdać egzamin praktyczny, który obejmuje jazdę na placu manewrowym i jazdę w ruchu drogowym. Pozytywne ukończenie egzaminu kończy się uzyskaniem prawa jazdy.